Blogumuz

PVC Pencere Nedir?

PVC Pencere Nedir?

Konut ve iş yerlerini aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan ve PVC profillerden inşa edilen yapı elemanlarına PVC pencere adı verilir. Kasa, kanat ve aksesuarlardan oluşur. Tek kanatlı (standart), çift açılımlı, çift kanatlı, sürgülü, çift sürgülü, katlanır ve üstten açılır modelleri bulunur.
PVC pencere kasası nedir?


PVC yani Poli Vinil Clorür malzemeden yapılan ve pencere dış ölçüsü ile görünüş şeklini belirleyen çerçevelere PVC pencere kasası adı verilir. Standart pencerelerde kullanılan tüm kasalar yani kemerli kasalar, eğik ve düz kasalar PVC pencereler için de kullanılır.PVC pencere kanadı nedir?


PVC pencere kanadı, sabit veya menteşe yardımıyla açılıp kapanan ve PVC profillerden üretilen ana pencere elemanıdır. Çoğumuzun “pencere” olarak adlandırdığı, kasaya bağlı açılıp kapanan, yani pencere sistemlerinde hareketli olan parçadır. Tek kanat, çift açılımlı kanat, çift kanatlı, tek sürgülü kanat, çift sürgülü kanat, üstten açılır kanat gibi çeşitleri bulunan PVC pencere kanatları, binaların dış cephe dekorasyonlarına göre birçok renkte üretilebilmektedir.

 PVC pencere aksesuarları nelerdir?

Poli Vinil Clorür profillerden inşa edilen ispanyolet, menteşe ve pencere kolu gibi yardımcı elemanlara PVC pencere aksesuarı adı verilir. İspanyolet, pencere kanatlarını kapadıktan sonra sürgülemeye ya da açmaya yarayan ve ortasında tutulacak bir yeri bulunan mekanizmadır. Pencerenin istem dışı açılmasını engellemek için kullanılır. Menteşe, kapıların yanı sıra pencere sistemlerinde kullanılan, bir mille birbirine tutturulmuş, biri sabit, diğeri dönebilen, iki parçadan oluşmuş bir araçtır. Pencere kolu ise aşağı ve yukarı yönlü hareket eden, pencerelerin açılıp kapanmasına yarayan, kol şeklinde bir mekanizmadır.
,BİRLİK ALÜMİNYUM PVC pencere çerçevesinin tamiri, PVC kapı çerçevesinin tamiri, PVC, ahşap, alüminyum veya çelik kapıların ve pencerelerin ayarlarının yapılması, PVC pencere çerçevesinin değiştirilmesi, PVC kapı çerçevesinin değiştirilmesi, PVC kapı panelinin değiştirilmesi, hatta PVC vinil yer kaplamalarının sökülmesi, atılması ve yenisi ile değiştirilmesi gibi hizmetler verdiğini biliyor muydunuz?


0 Yorum